[an error occurred while processing this directive]

PALKITUT 2011 / WINNERS 2011

Virallinen käsiohjelma 2011 - Program 2011

Hot Rod & Rock Show 2011 palkitut, 17.4.2010 klo 14:15

Decoration
1. Ford Roadster -29, Aki Hairetdin, Vantaa
2. Pontiac Bonneville Convertible -65, Ismo Tynkkynen, Imatra
3. Ford Pick Up -32, Tomi Kangas, Lapua

Vendors
1. Poppamies Oy, Tampere
2. Autoglym, Kangasala
3. KK Production, Vantaa

Clubs
1. LS Garage, Tampere
2. MCC sons of Abraham, Tampere
3. USA Car Club Pieksämäki ry, Pieksämäki

Classic Bike
1. Velocette -53, Kimmo Alho, Lempäälä
2. HD Electra Glide, Jari Salonen
3. BMW R26 -60, Markku Rissanen, Tampere

Chopper
1. HD Panhead -56, Lasse Tirkkonen, Kuusankoski
2. Flygirl, Minna Heikkinen -10, Ruotsi
3. Norton, Vellu Raulamo, Alvettula

Custom Bike
1. HD Sportster -93, Sari Joska, Jyväskylä
2. Buell ”Burley” -05, Jukka Roine, Pirkkala
3. HD Sportster -03, Jenni Teräs, Lieto asema

Trike
1. HD Trike, Johnny Martinsson, Ruotsi
2. Honda -78, Tony Nevalainen, Tampere
3. HD Servicar, Mika Kankaanranta, Simuna

Classic Custom
1. HD –56, Veikko Sikiö, Juupajoki
2. HD Nimrod -56, Stefan Pihkala, Imatra
3. HD -79, Spöke, Lievestuore

Special Awards
1. HD Chopper -69, J.Tiili, Hamina
2. HD Chopper -11, Janne, Oulu
3. HD Panhead -53, Mikko V, Ruovesi
4. Hipperi -10, Jaana Karjalainen, Ruotsi
5. BSA – 29, Jarkko Paloviita, Tampere

Mobiilit
1. Mercedes-Benz -28, Heikki Koitto, Tampere
2. Chevrolet Pick Up -42, Jari Salonen, Nokia
3. Ford Phaeton -35, Rauno Hautamäki, Nokia

Old Classic
1. Edsel Villager -60, Sune Shåhl, Ruotsi
2. Chevrolet Impala -61, Tommy Nieminen, Tampere
3. Edsel Ranger Convertible -60, Sune Shåhl, Ruotsi

New Classic
1. Dodge Coronet Super Bee -68, Paul Granvik, Kokkola
2. Pontiac Bonneville Convertible -65, Ismo Tynkkynen, Imatra
3. Dodge Challenger -70, Olli Manninen, Helsinki

Street Car
1. Ford Calaxic 500 XL -64, Per Arne Johansson, Ruotsi
2. Ford Fairlane GTA -67, Kimmo Eiranen, Orimattila
3. Dodge Dart GTS -68, Jarmo Häkkinen, Imatra

Street Rod
1. Ford 3W Coupe -34, Ari Saari, Hyvinkää
2. Ford Sedan Delivery -46, Jan Blomstrand, Ruotsi
3. Ford Fordor Deluxe -32, Markku Kettunen, Pöljä

Hot Rod
1. Ford Roadster -32, Mikael Fors, Ruotsi
2. Ford Coupe -32, Janne ja Mikko, Stormi
3. Ford Roadster -32, Peter Eriksson, Ruotsi

Kustom Car
1. Buick Elektra 225 -59, Stefan Wallin, Ruotsi
2. Chevrolet Impala Lowrider -64, Niklas Hallström, Ruotsi
3. Pachard Clipper -56, Lasse Mäenpää, Ruotsi

Tuning Car
1. Opel Omega B, Jiri, Jyväskylä

Styling Car
1. Toyota Supra MK 4, Radalle.com, Jussi Pekka Tommila, Tampere

Truck
1. Scania R 620 -10, Kuljetus Auvinen Oy; Helsinki

Pick Up & Van
1. Volkswagen 13 Window DeLuxe -65, Anders Nilsson, Pietarsaari
2. Chevrolet Pick Up 3100 -56, Harri Höglund, Järvenpää
3. Mercury Pick Up -50, Inka ja Jori Rintamäki

Race
1. JR Dragster, Iiro Laaksonen
2. BMW 339 -90, Sami ja Saku Ristola, Vilppula
3. Chevrolet Camaro -00, Hannu Kalliomäki, Seinäjoki

Race Team
1. Kari Laitinen, Kuopio

Special Awards
1. Ford Roadster -28, Tatu Kouvo, Lemi
2. Ford Pick Up -32, Tomi Kangas, Lapua
3. Scania R500 -05, Kuljetus Ristimaa, Lapua
4. Chevrolet Business Coupe -37, Anders Smeds, Lappfjärd
5. Peterbilt 359 -81, Kuljetus J Kuhmonen

Ladies Choice
Dodge Dart GT – 64, Ilkka Raulamo, Kangasala

Best Bike
HD Panhead-56, Lasse Tirkkonen, Kuusankoski

Best Car
Buick Electra -59, Stefan Wallin, Ruotsi

People Choice
Buick Elektra 225 – 59, Stefan Wallin, Ruotsi


Copyright © 1997-2015 FHRA Tampereen Seutu ry. All rights reserved.

Viimeksi päivitetty: Sunday, 17-Apr-2011 14:24:50 EEST